Školící a pilotní pracoviště - SPECTRIS

Úvod » Laboratoře » Školící a pilotní pracoviště - SPECTRIS

Školící a pilotní pracoviště TU v Liberci - SPECTRIS vzniklo v roce 2002 jako společný projekt dvou subjektů:

1. Laboratoře technické diagnostiky Katedry vozidel a motorů Fakulty strojní Technické univerzity v Libercia
    2. firmy SPECTRIS Praha spol. s r.o.

Nabídka kurzů :

•

Vibrodiagnostik - přípravný kurz pro certifikaci na funkci Technický diagnostik.

Metrologie měření vibrací

Základy měření hluku

•

Provozní tvary kmitů a modální analýza

•

Variabilita v systému měření vibrací (nejistoty měření a kalibrací)

•

Variabilita v systému měření hluku (nejistoty měření a kalibrací)

Základy technické diagnostiky

Základy metrologie

Akustická pohltivost

Školící a pilotní pracoviště vzniklo s cílem:

•
Podporovat výuku studentů TU v Liberci v předmětech souvisejících s problematikou vibrací a hluku strojů, experimentálními metodami a zjišťováním zvukoizolačních vlastností materiálů.

•
Podporovat řešení bakalářských, diplomových prací a disertačních prací v oblasti vibrací a hluku strojů.

•
V rámci celoživotního vzdělávání pořádat školení zájemců z praxe na témata související s problematikou měření vibrací a hluku, vibrační diagnostiky, metrologie měření vibrací a hluku atd.

•
Provádět školení uchazečů o certifikát Technický diagnostik-Vibrodiagnostik pro úroveň I a II. Pro tento účel je pracoviště autorizováno Asociací technických diagnostiků České republiky.

•
Být pilotním pracovištěm Asociace technických diagnostiků České republiky pro provádění zkoušek uchazečů o certifikát Technický diagnostik-Vibrodiagnostik pro úroveň I a II. Na základě úspěšně složené zkoušky je pak uchazeč certifikován Akreditovaným certifikačním místem při Domu techniky Ostrava

•
Provádět pokračovací a zdokonalovací odborná školení a semináře pro držitele certifikátů..

Proč je pracoviště školící?

•
Protože jsme schopni realizovat školení uchazečů o certifikát Technický diagnostik-Vibrodiagnostik pro úroveň I a II., pokračovací školení pro držitele certifikátu v rámci povinné prolongace, provést školení na příbuzná témata dle požadavků zájemců.

•
Protože vzděláváme studenty TU v problematice vibrační diagnostiky, měření a analýzy vibrací a hluku.

Proč je pracoviště pilotní?

•

Protože jsme autorizovaným pracovištěm Asociace technických diagnostiků, kde lze vykonat certifikační zkoušku včetně praktické zkoušky.

Školící a pilotní pracoviště TU v Liberci - SPECTRIS tvoří základní tým lektorů :

Doc. Dr. Ing. Pavel Němeček - TU v Liberci
          Držitel certifikátu Technický diagnostik - Vibrodiagnostik (IV. Stupeň)
          E-mail: pavel.nemecek@tul.cz

Ing. Karel Vála - Spectris Praha spol. s r.o.
                                    tel.:       267 021 100
                                    mobil:   602 252 122
                                    fax:       267 021 120
                                    E-mail: karel.vala@spectris.cz

Ing. Tomáš Stehlík - Spectris Praha spol. s r.o.
                                    tel.:       267 021 100
                                    mobil:   602 353 330
                                    fax:       267 021 120
                                    E-mail: tomas.stehlik@spectris.cz